the-strain-sezon-3-basladi

The Strain takip ettiğim diziler arasında ama nasılsa 3. sezonun başladığını tesadüfen öğrendim. Tabi bunda FX dizi olmasının özelliği büyük. Dizi takvimlerini düzenlerken genelde kaçırabiliyorum.

The Strain 3. Sezon İpuçları

Uzun aralar verince diziden biraz kopukluk oluşuyor haliyle bu sebeple sezon başlarında ve devam eden bölümlerinden geçmişten flashlar ve sahneler sıkça gösterilir. The Strain 3. sezona biraz daha genelleyici başladı. İlk iki sezon daha dar bir alanda geçerken artık genele yayılmış bir tehlikenin ortasındayız duygusu verildi ve açıkçası hikaye için çok da iyi değil.

Dutch-Velders-The-Strain
Dutch Velders yeni arkadaşlarıyla birlikte. The Strain 3. Sezon

Asi kızımız Dutch Velders gözükmedi bu bölüm ama önümüzdeki bölümde var sanırım kendi yoluna gitmiş ve yeni arkadaşlıklar kurmuş kızımızla ekibin yolu zaman içerisinde yeniden kesişecek.

Eldritch-Palmer
Eldritch Palmer yine ne işler çeviriyor acaba? The Strain 3. Sezon

Eldritch Palmer da gözükmedi ama oda diğer bölümde arzı endam edecek. Artık daha güçsüz ve daha köle gibi hissettiğine eminim. Yaşam kaynağını master elinden almıştı takip edenler bilir, acaba bunla ilgili ileride bir ihanet olur mu zaman gösterecek. Onun dışında çok hareketli bir bölüm değildi. Ephraim oğlu Zac‘in peşinde umutsuz vaka gözükse de son sahnede geleceğin hareketli geçeceğini anlayabiliriz.

Çok detay vermeye gerek yok ilerleyen zamanlarda yine bir ara yazı yayınlayacağım.