Turkcell mağazalarında yada TİM’lerde çalışmak isteyen kişiler için belirlenen çalışma süresi 8 saattir. Bundan dolayı çalışacak olan kişiler mutlaka haftalık vardiyalara uymak zorunda kalırlar.

Turkcell TİM Çalışma Şartları ve Maaşlar

Günlük çalışma saati olarak belirlenen 8 saatin 30 dakikası yemek molası olarak kullanılır. Çalışan her kişi dönüşümlü olarak birer hafta sabah ve öğlen iş başı yaparlar. Bir yılını dolduran personeller yıllık izin kullanma hakkına sahip olurlar bu yıllık izin de 14 gün olarak belirlenir.

Turkcell çalışanlarına herhangi bir nedenden dolayı mesai yaptırırsa fazla mesai süresi ekstra ücret olarak maaşa yansıtıyor. Fazla mesai ücreti kişilerin pozisyonuna göre değişir ayrıca mağaza için belirli bir satış kotası konulur. Aylık satış kotası aşıldığı zaman tüm çalışanlara prim adı altında fazladan ödeme yapılır. Verilen prim miktarı da pozisyona göre değişiyor.

Turkcell Çalışan Maaşları

Çalışanların maaşları pozisyonlarına göre değişiklik gösterir ancak genel olarak şu şekilde maaş miktarları belirlenir;

  • Satış danışmanı yada kasa sorumlusu olarak çalışanlar 1450 TL ile 1700 TL arasında maaş alırlar ancak genelde primlerle birlikte 1900 TL ile 2000 TL’yi bulur.
  • Aktivasyon elemanları diğer çalışanlara göre daha fazla maaş alırlar ve aylık 1650 ile 1900 arasında bir rakam belirlenir.
  • Mağaza sorumlusu olan kişiler 2500 TL ile tecrübeye göre 3200 TL’ye varan maaş alırlar.

Çalışanlar edindikleri tecrübeye göre kariyer yapma şansına sahiptirler. Bu durum satış danışmanı olarak en az 2 yıl çalışmayı gerektiriyor. 2 yıldan sonra mağaza müdürüne de bağlı olarak gerekli eğitimlere gönderilir ve mağaza sorumlusu ve mağaza müdür olarak yeni görevinize başlayabilirsiniz.

Ancak bu kariyer süresi göstereceğiniz performansa bağlı olduğu için uzun yıllar mağaza sorumlusu olabileceğiniz gibi bir kaç yıl içerisinde Turkcell mağazalarından sorumlu olan bölge sorumlusu da olabilirsiniz.

Turkcell Çalışan Eğitimleri

Turkcell mağazalarında çalışma süresi boyunca müşterilerin daima güler yüz ile karşılanması gerekiyor. Verilen eğitimlerde ilk olarak müşteri ilişkileri anlatılır daha sonrasında ise teknolojik olarak sistem hakkında detaylı bilgi verilerek eğitim ortalama 3 ay içerisinde tamamlanır.