nerve-film-incelemesi

İlginç senaryosuyla dikkatleri çeken Nerve filmi izleyenlere sürükleyici bir gerilim sunuyor. Bu gerilimi macera ve suç unsurlarıyla birlikte harmanlayıp sunması filmin kalitesini arttıran yegane unsur diyebiliriz.

Tabi Emma Roberts ve Dave Franco‘nun başarılı oyunculukları da cuk oturmuş. Filmin yönetmen koltuğunda ise Henry Joost oturuyor.

Nerve Filminin Konusu

Vee kendi halinde bir öğrencidir. En yakın arkadaşına oranla biraz daha sönük bir hayatı vardır. Özellikle abisini kaybetmesi onu ve annesini derinden etkilemiştir. Vee’nin yakın arkadaşı Sydney ise popüler ve özgürlüklerini düşkün biridir. Son zamanlarda internette popüler bir oyun olan Doğruluk mu Cesaret mi temalı online bir oyunu oynar ve sürekli izlenir. Vee’nin ilk başta böyle bir ilgisi olmasa da bir gün fikrini değiştirir ve oyuna dahil olur.

Oyun gerçek kişilerle, gerçek olaylarla anlık gelişmelere göre oynanır. Bu da her şeyi yapabilecek duruma girmek demektir. Aksi halde her şeyi kaybedersiniz. Bir de ispiyonculuk yok! İspiyonlarsanız artık tutsak olursunuz ki bu da her şeyin daha kötüye gitmesi demek. Vee bu keşmekeşin içine tanışacağı Ian ile büyük bir maceranın ortasında kendini bulur. İlk başta her şey kolay ve eğlenceli gitse de zamanla işler işinden çıkılmaz hale gelecektir.

İnternet Çılgınlığına Farklı ve Gerçekçi Bir Bakış

Filmin en güzel taraflarından biri aslında geldiğimiz noktayı gösteriyor. Diğer önemli bir noktaysa nereye kadar gidilebilir? Filmi izledikten sonra yok artık bu olamaz diyemiyorsak her şey artık bir şekilde yaşanabilir. Önceliklerimiz kararlarımızı etkiliyor ve kendimizi bir anda bir şeylerin içinde bulabiliyoruz. İnternet, sosyal medya, online oyunlarda bunu çok iyi kullanabiliyor.

Çok beğendiğim Oyun – Nerve filmini mutlaka izlemenizi öneririm. Süresi 96 dakika ve İMDB puanı 6.7