Yeni Girişimlere Tavsiyeler

Girişimci elindeki kaynakları en iyi şekilde kullanabilmelidir. Zamanın şartları ağır ve bir girişimi başarıya taşımak ve en önemlisi başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamak hiçte kolay değil.

Girişimcilerin özellikle yolun başında belirlediği bazı disiplinler ve yol haritaları gelecek için önemli bir gösterge olabiliyor. Girişimci için en önemli noktalardan biri elindeki ve ulaşabileceği imkanları optimum düzeyde kullanabilmektir. Bununla ilgili birkaç tavsiyemiz olacak.

Plan Yapmak Su İçmek Kadar Önemli 

Alışkanlıklarınıza plan yapmayı ve o plana bağlı kalmayı mutlaka eklemelisiniz. Bunu öğrenmek ve başarmak zorundasınız. Bunu başaramadığınız sürece bir şeyler hep eksik olacak. Yapmanız gerekenleri, hedefleri vs. her şeyi birbirine karıştırmayın. Günlük planlarınız olsun ve bu planlara göre bir hareket ve işleyiş olsun.

Zamanı İyi Kullanan Girişim Fark Yaratır

Girişimci olarak uyumamak ya da az uyumak sizi kesin başarıya götürür diye bir şey söz konusu değil. Zamanı iyi kullanmalısınız. Yapacağınız hamleleri doğru zamanda yaparsanız fark yaratırken geç ya da doğru zamanda yapmazsanız hala bu konu da kafa yormaya devam edersiniz.

Mail Kullanımı Önemli

Bu olayı basite almak doğru değil. İlerledikçe mail trafiğiniz artar ve işin gücün arasında mail takibi külfete dönüşebilir. Bu konuda bir program uygulamak faydalı olacaktır. Sürekli bakmak, ya da çok zaman kaybetmek doğru değil. Her gün sabah 1 saat gibi bakabilirseniz faydalı olur. Böylelikle 24 saatlik bir fark ve dönüş yaratmış olursunuz. Bunu rutin haline getirmeniz yararınıza olacaktır.